top of page

Blog

Ruch jest życiem


Ile czasu spędzasz, siedząc? Pracując przy komputerze, prowadząc samochód, oglądając telewizję lub rozmawiając z przyjaciółmi? Dzisiaj już nie możemy powiedzieć o sobie homo erectus, czyli człowiek wyprostowany.


WHO definiuje brak aktywności fizycznej jako czwarty najważniejszy czynnik światowej śmiertelności - 6% przypadków zgonów na całym świecie.

Tymczasem osoby aktywne fizycznie są mniej narażone na zachorowania z powodu problemów z układem krążenia, otyłością, cukrzycą typu B, rakiem piersi i jelita grubego.

Lekarze twierdzą, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na poziom „złego” cholesterolu we krwi, insulinooporność, nadciśnienie, obniża zapalne procesy w organizmie.

Ważne jest, aby pamiętać, że poprawę zaobserwowano u osób w podeszłym wieku, którzy postanowili się uaktywnić fizycznie, porównując ich z tymi, którzy kontynuowali siedzący tryb życia.

Aktywność fizyczna obejmuje regularne spacery i gry na świeżym powietrzu, ćwiczenia, jogging, pływanie, prace domowe, prace w ogrodzie.

Chcesz żyć dłużej i zdrowiej? Cofnij się o dwa przystanki autobusowe, baw się z dziećmi na świeżym powietrzu, pospaceruj przed snem, pływaj i skacz. Ogólnie rzecz biorąc, nie siedź w miejscu.

Follow Us
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
Categories
bottom of page