top of page

Blog

"Jedzenie" dla włosówHealino_hair

Utrata włosów – jest to ogólny problem dla obu płci. Gęste, lśniące włosy są piękne i są oznaką dobrej odporności, mocnego zdrowia oraz innych wskaźników zdrowotnych.

Powody do wypadania włosów mogą być różne: leki z których korzystamy, zaburzenia hormonalne, choroby skórne na głowie, niedokrwistość, stres oraz zanieczszczenie powietrza którym oddychamy, zanieczyszczenie środowiska.

Jednak najczęstszą przyczyną rzdkich fryzury jest brak witamin i mikroelementów (pierwiastków śladowych). Na szczęście ten problem można rozwiązać biorąc odpowiednią dawkę witamin.

Aby znów uzyskać siłę, piękno oraz zdrowie swych włosów, upewnij się, że zawsze masz na swoim stole:

Produkty zawierające porządne kwasy tłuszczowe. Tłuszcz -często słyszymy, że jest szkodliwy ale to nie jest do końca prawdą. Wręcz przeciwnie. Tłuszcz jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego, dobrej i zdrowej skóry oraz mocnych włosów. Tłuste ryby, orzechy, awokado, nasiona słonecznika, tłoczone na zimno oleje roślinne – są wspaniały źródłem "pozytywnych" tłuszczów.

Biotyna - jedna z witamin grupy B - jest odpowiedzialna za stan zdrowia włosów. Jest zawarta w roślinach strączkowych, zbożach oraz orzechach.

Brak żelaza w połączeniu z niedoborem witaminy C ma negatywny wpływ na gęstość włosów. Zboża, jabłka, jagody, pomarańcze, kiszona kapusta, czerwona papryka, zielone warzywa - wszystkie te produkty uzupełnią brak żelaza i witaminy C.

Warto też pamiętać, o tym, że na piękno i świetność włosów ma wpływ również stres i szkodliwe uzależnienia. Piękne włosy są oznaką zdrowia, zadbaj o nie!

 

Links:

Follow Us
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
Categories
bottom of page