top of page

Blog

Zdrowe śniadanie. Najlepsze produkty na stole śniadaniowymHelino_breakfast

Śniadanie – to ważna podstawą całego dnia. Badania wśród uczniów wieku szkolnego wykazały, że ci, którzy zapomina o śniadaniu, spożywają więcej jedzenia aż o 40% j w ciągu dnia w porównaniu do tych, kto zaczyna poranek od śniadania. Zbalansowane i pożywne poranne wyżywienie zapewni komórkom organizmu materiał budowlany, energię i dobre odżywianie. Poranny posiłek zadaje rytm wszystkim systemowm, szczególnie hormonalnemu oraz procesom metabolicznym.

A więc jakie produkty należy wybrać?

1. Bób - ma lekkostrawne białko i dobre tłuszcze, można je przyrządzić na różne sposoby, ugotować, lub dać do piekarnika. Do takiego śniadania fajnie też dodać brokuły, pieczywo z grubo mielonej mąki.

2. Pełnoziarniste zboża.

Kasze – to doskonałe źródło "powolnych" węglowodanów, błonnika, witamin z grupy B, magnezu i wapnia. Ważne jest by kasze nie były szybkie w przygotowaniu (tzw. minutka itd.), ponieważ płatki lub ziarenka w takiej kasze pozbawione otoczek, które zawierają wszystkie przydatne elementy. Kasza gryczana, jęczmień perłowy, proso, płatki owsiane – jest to dobry wybór na śniadanie.

3. Twarożek.

Twarogi oraz inne produkty mleczne są dobrym źródłem białka i wapnia. Z twarogu możesz przyrządzić małe serniczki lub zapiekankę, jeść sam twaróg albo dodać owoce czy jagody, doprawione naturalnym jogurtem. Takie śniadanie nasyci na długi czas, zapewni organizm białkiem, tłuszczami, węglowodanem i mikroelementami.

4. Sery.

Fajnie jest dodać do śniadania niskotłuszczowe miękkie sery m.i.: mozarella, bryndza, feta, ser adygejski, ricotta i inne. Te produkty zawierają dużo białka i stosunkowo mało tłuszczu. Kanapka z serem i warzywami na pieczywie pełnoziarnistym zapewni wszystko co potrzebuje na dobry początek dnia.

5. Owoce i jagody

Owoce są doskonałym źródłem błonnika i mikroelementów, witamin i przeciwutleniaczy. Są korzystnym źródłem glukozy. Dodawaj je do śniadania owoce a znacznie zmniejszysz spożycie cukru.

Szklanka wody i pożywne śniadanie w godzinach porannych to gwarancja dobrego samopoczucia i fajnego humoru na cały dzień.

 

Follow Us
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
Categories
bottom of page